17.03.11 - Ostróda - Mistrzostw Polski w klasie C, B, A

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

11 marca w Ostródzie koło Olsztyna odbyły się Mistrzostwa Polski w klasach C,B,A w tańcach latynoamerykańskich. Na Mistrzostwach tych startowały dwie pary z Akademii Tańca AS z Sosnowca.

W całodziennych zmaganiach pary rozpoczęły rywalizację od 1/16 finału, ponieważ w każdej kategorii startowało ponad pięćdziesiąt par. Kacper Powichrowski i Julia Frankiewicz dostali się do finału, w którym zajęli miejsce 5 na 54 pary w klasie B. Jednocześnie zdobyli klasę taneczną A najwyższą klasę krajową. Adam Gryczka i Wiktoria Rytkowska zajęli miejsce 6 na 50 par w klasie A.

Po raz pierwszy pary z Akademii osiągnęły tak wysokie miejsca na Mistrzostwach Polski. Trzymamy kciuki, by nasze pary osiągały równie dobre wyniki na kolejnych Mistrzostwach Polski oraz turniejach z cyklu Grand Prix Polski.